Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Czy Lubawa będzie na Szlaku Kopernikowskim?

Czy Lubawa będzie na Szlaku Kopernikowskim?

Czy Lubawa będzie na Szlaku Kopernikowskim?

27 listopada w Lubawie gościliśmy grupę 15 osób. Byli to przedstawiciele Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz urzędów miejscowości, które są lub starają się znaleźć na Szlaku Kopernikowskim. Jak sama nazwa wskazuje są to miejsca związane z postacią wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Lubawa, ma szansę również znaleźć się na tym szlaku.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazania naszym gościom zrewitalizowanych murów obwodowych zamku biskupów chełmińskich. Tam historię zamku oraz Lubawy zaprezentował ks. dziekan Marcin Staniszewski. Później o planach dotyczących zagospodarowania dawnego terenu po zamku kilka słów powiedział zastępca burmistrza – Stanisław Kieruzel. O innych walorach turystycznych naszego miasta goście mogli się dowiedzieć z przygotowanej prezentacji.

Mikołaj Kopernik to postać, która znalazła miejsce również w 800 – letniej historii naszego miasta. Faktem jest pobyt Kopernika na zamku w Lubawie u biskupa Tiedemanna Gisego podczas wizyty zapadła decyzja o wydaniu przełomowego dzieła „O obrotach”.

Umieszczenie Lubawy na Szlaku Kopernikowskim to szansa na zwiększenie atrakcyjności turystycznej naszego miasta.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top