Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » II Lubawski Maraton Teatralny

II Lubawski Maraton Teatralny

II Lubawski Maraton Teatralny

5 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbył się II Lubawski Maraton Teatralny. Organizator oraz gospodarz wydarzenia- grupa teatralna Ło/Men wraz z panią Moniką Kazimierczyk- na lubawską scenę zaprosiła Teatr Seniora-Aktora z Dąbrówna ze spektaklem „Wdowy”, Teatr Tymczasem z Garwolina –  „Dajcie sobie spokój z człowiekiem” oraz Teatr Agrafka z Chełmna ze spektaklem  „Kaszalot”. Lubawski teatr zaprezentował dwa spektakle: „Januszek. Hardkor Disco” oraz premierowo „Multiwitaminę”. Przybyłym gościom gospodarze zapewnili poczęstunek oraz bardzo miłą atmosferę. 

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Ło/Men” działa i tworzy w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie.
Zespół spotyka się cyklicznie szlifując warsztat, opracowuje spektakle oraz włącza się w działania lokalne, by zagospodarować czas dzieciom i mieszkańcom Lubawy. Ważnym elementem są również wyjazdy na przeglądy, festiwale i spotkania teatralne. Udało się już zyskać sympatię publiczności i organizatorów oraz kilka sukcesów:
min. II miejsce podczas Ogólnopolskiego Spotkania Teatrów Młodych „Czwarta Ściana” 2013 w Turku, II miejsce podczas Brodnickiej Uczty Teatralnej, czy I miejsce podczas 42 Rypińskiej Wiosny Teatralnej w maju 2015 roku, w tym wyróżnienia i nagrody uznania.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top