Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » II miejsce Gimnazjum Lubawa w Finale Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

II miejsce Gimnazjum Lubawa w Finale Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

II miejsce Gimnazjum Lubawa w Finale Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

II miejsce Gimnazjum Lubawa
w Finale Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

21 marca 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Lubawie brali udział w Warmińsko-Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap szkolny. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów, którzy musi rozwiązać test złożony z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego i 10 pytań dotyczących poruszania się na skrzyżowaniach.
Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
W wyniku eliminacji szkolnych utworzona została trzyosobowa drużyna, która reprezentowała naszą szkolę – Gimnazjum w Lubawie w powiatowym etapie turnieju:
1. Witold Szczawiński – kl. 3a
2. Magdalena Jarząbek- kl. 3 c
3. Julia Sołobodowska -2 d

W dniu 02.04.2016r. w Gimnazjum nr 1 w Iławie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie umiejętności praktycznych jazdy rowerem. W turnieju wzięło udział 6 szkół podstawowych oraz 5 szkół gimnazjalnych.
Szkoły reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny – szkoły podstawowe i trzyosobowe drużyny – szkoły gimnazjalne. Każdy uczestnik turnieju rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i wykonał zadanie praktyczne polegające na przejechaniu rowerem po torze przeszkód oraz miasteczku ruchu drogowego. Ponadto cała drużyna wykonała zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród reprezentantów powiatu iławskiego nie zabrakło także uczniów Gimnazjum Lubawa, którzy wywalczyli II miejsce w turnieju.
Naszą szkołę reprezentowali: Witold Szczawiński, Magdalena Jarząbek i Julia Sołobodowska. Opiekunowie: Katarzyna Trzeszewska i Paweł Szefler

Gimnazjum nr1 Iława zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego.

Opracowanie : Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top