Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » IV MIEJSCE GIMNAZJUM LUBAWA W FINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE GIMNAZJUM LUBAWA W FINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE GIMNAZJUM LUBAWA  W FINALE  WOJEWÓDZKIM W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

25 maja w hali sportowej przy Gimnazjum nr1 w Morągu doszło do ważnego wydarzenia w życiu sportowym Gimnazjum Lubawa. Tego właśnie dnia nasi uczniowie którzy na co dzień trenują w klasie sportowej rywalizowali w Finale Wojewódzkim w Piłce Ręcznej Chłopców. Na tym etapie rozgrywek rywalizują cztery najlepsze drużyny w województwie, które aby zagrać w finale musiały pokonać kilka etapów. I tego właśnie dokonało po raz pierwszy w historii nasze Gimnazjum.
W turnieju wzięły udział cztery szkoły, które rywalizowały systemem „każdy z każdym” 2×10 minut. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.
Do rywalizacji stanęli gospodarze turnieju czyli Gimnazjum Morąg, Gimnazjum Olsztyn, Gimnazjum Giżycko oraz nasza drużyna Gimnazjum Lubawa.
Nasz zespół zajął IV miejsce w turnieju nieznacznie ustępując swoim przeciwnikom, będąc zespołem, który jak równy z równym rywalizował z drużynami które występują w lidze wojewódzkiej. Bardzo duże słowa podziękowania dla naszej drużyny dla której sam awans do Finału Wojewódzkiego można uznać za duże osiągnięcie.
Wyniki spotkań:
1. Gimnazjum Lubawa – Gimnazjum nr 7 Olsztyn 8:10
2. Gimnazjum nr 1 Giżycko –Gimnazjum nr 1 Morąg 10:12
3. Gimnazjum nr 7 Olsztyn –Gimnazjum nr 1 Morąg 10:12
4. Gimnazjum Lubawa –Gimnazjum nr 1 Giżycko 12:14
5. Gimnazjum nr 1 Giżycko –Gimnazjum nr 7 Olsztyn 16:10
6. Gimnazjum nr 1 Morąg –Gimnazjum Lubawa 13:13
Tabela końcowa
1. Gimnazjum nr 1 Morąg
2. Gimnazjum nr 1 Giżycko
3. Gimnazjum nr 7 Olsztyn
4. Gimnazjum Lubawa
Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Raszkowski, Dominik Sosnowski, Błażej Licznerski, Kacper Łuczak, Kamil Abram, Szymon Jędrychowski, Adrian Raczyński, Witold Szczawiński, Paweł Bieniaszewski, Radosław Gajewski, Błażej Wiergowski, Wiktor Witka, Martyn Michalak, Maciej Galiński . Opiekun: Andrzej Wiergowski.

Opracowanie: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Scroll to top