Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Kolejne spotkanie dotyczące Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji

Kolejne spotkanie dotyczące Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji

Kolejne spotkanie dotyczące Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji

24 czerwca obyło się drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Toruńskiej. Tym razem zaproszenie koordynatora ŚDM w naszej diecezji – ks. prałata Daniela Adamowicza było kierowane do osób oddelegowanych przez burmistrza odpowiedzialnych za promocję, kulturę i edukację. W spotkaniu wzięła więc  udział 3-osobowa delegacja w składzie: Zenon Paprocki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Marek Borkowski – dyrektor Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich oraz Martyna Pryba – podinspektor ds. promocji w Urzędzie Miasta Lubawa.
Na spotkaniu przedstawicielom 16 miast wchodzących w skład naszej diecezji przedstawiono ideę Światowych Dni Młodzieży, a sama młodzież podzieliła się swoimi refleksjami na temat pobytów na ŚDM w innych krajach. Ksiądz prałat Daniel Adamowicz przedstawił ramowy program pobytu młodych pielgrzymów. Zgodnie z nim 20 lipca planowany jest przyjazd i rozlokowanie młodzieży w parafiach. Drugi dzień będzie odbywać się pod hasłem „Kultura, sport i integracja”. Tego dnia parafie oraz samorządy będą zobowiązane do przedstawienia tych idei w swoich miastach oraz do działań zmierzających do zintegrowania środowisk młodzieżowych z gośćmi. Kolejne dwa dni pielgrzymi będą spędzać w Toruniu. Tam na Motoarenie zaplanowana jest wspólna msza święta oraz charytatywny turniej żużlowy. Do parafii młodzież wróci 24 lipca. Ten dzień z założenia ma pokazać najwyżej cenioną wartość przez Polaków – rodzinę. Po południu planowany jest festyn z uczestnictwem gości oraz pożegnanie pielgrzymów.
Na spotkaniu wielokrotnie podkreślano istotę wolontariatu. W dużej mierze to właśnie od wolontariuszy będzie zależał klimat wizyty oraz miłe wspomnienia pielgrzymów.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top