Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Lubawski Team Najlepszy w Polsce!!!

Lubawski Team Najlepszy w Polsce!!!

Lubawski Team Najlepszy w Polsce!!!

 

W dniach od 15 do 17 maja w Lidzbarku Welskim odbyły się Mistrzostw Polski Kadetów Młodszych i Starszych w Kickboxingu w formule Kick-light (walka ciągła z dodatkowym kopnięciem na udo low-kick). W zawodach wzięło udział 41 klubów włącznie z CSW Champion Lubawa, którzy tym razem w roli gospodarza i organizatora wystawili piętnastoosobowy skład. Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw po odsłuchaniu hymnu narodowego zgromadzoną publiczność jak i biorących udział zawodników, trenerów i ekipę sędziowską powitał na wstępie Prezes lubawskiego klubu Mariusz Zięba wraz z Marią Dolną, a następnie zabrał głos Delegat Polskiego Związku Kickboxingu Gerard Zdziarski i Dyrektor MOSiR-u Krzysztof  Kopowski.
Kadeci lubawskiego teamu od lat mieszczą się w ścisłej czołówce we wszystkich formułach walki na krajowej arenie kickboxingu i także tego roku nie było inaczej potwierdzając swoją klasę, gdzie w klasyfikacji drużynowej CSW Champion Lubawa zajmuje I miejsce zdobywając 12 medali w tym po 4 złote, srebrne i brązowe krążki!
Mistrzami Polski zostali: Jakub Leliwa, Łukasz Wojtowicz, Oliwia Rucińska i Hubert Łaniewski!
Kadeci Młodsi:
I miejsca zajęli – Jakub Leliwa kat wag do 37 kg i Łukasz Wojtowicz kat wag do 47 kg
II miejsce zajął – Krystian Dolny kat wag do 37 kg
III miejsca zajęli ex aequo – Szymon Firański i Michał Kornacki kat wag do 47 kg
Kadeci Starsi:
I miejsca zajęli – Oliwia Rucińska kat wag do 42 kg i Hubert Łaniewski kat wag do 57 kg
II miejsca zajęli – Paulina Turulska kat wag do 42 kg, Wiktor Grochalski kat wag do 47 kg i Konrad Łaniewski kat wag do 63 kg
III miejsca zajęli – Hubert Kaczorowski kat wag do 63 kg i Marek Bielski kat wag + 69 kg
Poza podium uplasowali się:
Kinga Nowińska kat wag do 55 kg, Damian Gadulski kat wag do 57 kg i Mateusz Osicki kat wag do 63 kg
Klasyfikacja Drużynowa:
1. CSW Champion Lubawa
2. A & W Team Obrowo
3. Evan Nowy Sącz i KS Polonia 1912 Leszno – ex aequo
Po raz kolejny potwierdzamy, że nie próżnujemy, że z konsekwencją właściwie prowadzone treningi, przy tym silna wola zawodników w dążeniu do zrealizowania celu ma sens, który popieramy właśnie teraz obecnym wynikiem! Chciałbym podkreślić, iż żadne walki wygrane nie przychodzą nam łatwo i w każde zwycięstwo moi podopieczni wkładają maksimum wysiłku aby werdykt był korzystny po ich stronie! Jest to sport kontaktowy, zawodnicy wychodzą naprzeciw siebie czoło w czoło i każdy z nich chce wygrać, a rywalizacja z roku na rok jest co raz większa, gdzie dla przykładu podam, że większość kategorii wagowych liczy po kilkunastu zawodników, ponadto pomimo młodego wieku wielu zawodników już jest bardzo doświadczonych z długoletnim stażem treningowym tak więc nierzadko o wygranej decydują detale! Niepokonany jeszcze w tym roku Kuba Leliwa przewyższając techniką i korzystniejszymi warunkami fizycznymi swoich rywali po raz kolejny potwierdza swoją wysoką klasę i sięga po mistrzostwo gdzie jedynie w finale musiał stoczyć dość wyrównany bój z kolegą z klubu Krystianem Dolnym tak więc Kuba jest obecnie Mistrzem Polski we wszystkich formułach walki jakie występują w wersjach planszowych! Po raz pierwszy Mistrzostwo Polski zdobywa Łukasz Wojtowicz, który dla mnie tego roku jest niewątpliwie wielkim odkryciem! Za niespodziankę można uznać przede wszystkim wygraną walkę w finale Oliwii Rucińskiej z Pauliną Turulską teoretycznie bardziej doświadczoną zawodniczką, która być może lekko zlekceważyła swoją rywalkę natomiast Oliwia wykorzystała każde minimalne potknięcia Pauliny i z wiarą do ostatniej sekundy przechyliła zwycięstwo na swoją korzyść! Trzeba także zaznaczyć że obydwie zawodniczki w sposób bardzo efektowny poradziły sobie we wcześniejszych walkach dochodząc do finału! Broni swój tytuł drugi raz z rzędu Hubert Łaniewski pokazując że o jego wygranych walkach zadecydowała głównie szybkość i motoryka! Świetnie spisał się też brat Huberta Konrad, który jedynie po bardzo zaciętym finale musiał uznać wyższość swojego rywala, ponadto cieszy bardzo ofensywne nastawienie do walk Marka Bielskiego, który niemalże nie z kończył jednej z walk przed czasem silnie uderzając wysokim kopnięciem w walce o półfinał. Pierwszy medal koloru brązowego w swojej karierze zdobywa Michał Kornacki dla którego jest to z pewnością ogromny sukces jak i podobnie dla Szymona Firańskiego, który bardzo obawiał się tych zawodów. Zarówno Michał jak i Szymon debiutowali w tej formule walki.
Chciałbym bardzo podziękować za wsparcie przy organizacji zawodów p. Pawłowi Bylińskiemu – Ośrodek Wypoczynkowy Pod Lipami, p. Markowi Liberackiemu – firma Libro, firmie Sport Masters za ufundowanie nagród, p. Krzysztofowi Kopowskiemu za przychylność i pomoc na hali MOSiR-u, oraz obsłudze podczas zawodów:
Maria Dolna, Sandra Szczesiak, Oliwia Lóźniewska, Natalia Szymańska, Oliwia Piotrzkowska, Kuba Sosnowski, Anna Leliwa, Ilona Turulska, Magdalena Poza, Mariusz Zięba i wielu pozostałym tym, których nie sposób wszystkich wymienić, a przyczynili się w pomocy przy organizacji Mistrzostw Polski w Lidzbarku.

Vice Prezes i Trener CSW Champion Lubawa Rafał Mazurowski

Komentarze

Komentarze

Scroll to top