Tu jesteś: Home » Wiadomości » Michał Zawadzki Mistrzem Polski!

Michał Zawadzki Mistrzem Polski!

W dniach 26-28.06.2015 r. w Radomiu odbył się Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wystartowało 160 zawodników wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach z 51 klubów.W tym doborowym gronie znalazło się 5 zawodników z MLKS”Sokół” Lubawa.Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając 4 medale w tym dwa brązowe, srebrny i złoty. W kategorii wagowej do 42 kg aż trzech zawodników z Lubawy stanęła na podium: II m zajął Januszewski Filip a brązowe medale zdobyli Patryk Rożentalski i Wojciech Świątkowski. Na najwyższym stopniu podium zawody zakończył Zawadzki Michał zdobywając złoty medal. Michał po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Polski tym razem w kategorii wagowej do 50 kg i jednocześnie wywalczył miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europu. Przygotowania do mistrzostw rozpoczyna już w tym tygodniu wyjeżdżając na zawody międzynarodowe i tygodniowy obóz do Serbii, następnie obozy w Poznaniu i Raciborzu. W kategorii wagowej do 76 kg w swoim debiucie w zawodach tej rangi 10 miejsce wywalczył Kacper Łuczak. MLKS “Sokół” w klasyfikacji drużynowej start zakończył na wysokim VI miejscu. Gratulujemy zawodnikom udanego startu i jednocześnie dziękujemy władzom miasta, sponsorom Zarządowi na czele z Prezesem Klubu za wsparcie i pomoc w realizacji celów sportowych a mediom za rozpowszechnianie i popularyzacje sportu zapaśniczego oraz całej kultury fizycznej.

Materiał: Sokół Lubawa