Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata w remoncie

Oświata w remoncie

Oświata w remoncie

Trwają prace remontowe w budynku Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich. Wszystko ma być gotowe na „pierwszy dzwonek”. Wykonawcą inwestycji w ramach postępowań przetargowych została wybrana firma LUBTECH z Fijewa.

Zamiast kuchni, nowa sala

W Przedszkolu Miejskim zostanie zlikwidowana kuchnia. W zamian za to pomieszczenia kuchenne znajdujące się na pierwszym piętrze zostaną zaadaptowane na salę zajęć, natomiast te znajdujące się na parterze zostaną przystosowane do przyjmowania i rozdziału posiłków z dostaw cateringowych. Inwestycja zakłada przebudowę instalacji elektrycznej wodno – kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania oraz zakup wyposażenia pomieszczenia do przyjmowania i rozdziału posiłków.

Koszt inwestycji to ponad 340 tysięcy złotych.

Odnowiona sala gimnastyczna

Uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika czeka miła niespodzianka. Sala gimnastyczna, która do tej pory raczej straszyła niż zachęcała do aktywności ruchowej, zmieni swe oblicze, które pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy Lubawy. W sali zostanie wymieniona posadzka oraz będzie położona wykładzina sportowa PCV, a na ścianach – nowe tynki. Całe pomieszczenie zostanie odmalowane. Ponadto w ramach inwestycji zostaną wymienione bramki, drabinki, kosze do koszykówki oraz balustrada.

Koszt inwestycji to 380 tysięcy złotych.

Przedszkole w budynku gimnazjum

Od 1 września Przedszkole Miejskie będzie miało dwie lokalizacje: jedną w dotychczasowym miejscu, natomiast drugą w części parterowej w budynku obecnego gimnazjum. W ramach zadania powstaną trzy sale zajęć z łazienkami dla dzieci, gabinet dyrektora, szatnia dla dzieci, pomieszczenia socjalne dla pracowników oraz pomieszczenie do przyjmowania i rozdzielania posiłków. Wszystkie sale będą wyposażone w nowe meble oraz zabawki dla dzieci.

Koszt inwestycji to niespełna 800 tysięcy złotych.

Modernizacji Przedszkola Miejskiego – ciąg dalszy

W trakcie wakacji w budynku przedszkola zostanie dokończona rozpoczęta w ubiegłym roku modernizacja obiektu, a ma ona związek z wcześniejszą adaptacją części pomieszczeń na Żłobek Miejski. Etap II zakłada wykonanie prac w dziewięciu pomieszczeniach na parterze oraz piętrze budynku. Zadanie polega na modernizacji centralnego ogrzewania, wymianie stolarki okiennej i posadzki, częściowej naprawie elewacji oraz odmalowaniu pomieszczeń.

Koszt zadania to prawie 200 tysięcy złotych.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top