Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym

Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym

W dniach 3-5.03.2017 r. w Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Turniej ten był również pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a punkty do rankingu zdobywało pierwszych 16 zawodników. Zawodnicy “Sokoła” walczyli ambitnie i aż pięciu z nich zdobyło ważne punkty do w.w. rankingu. Teoretycznie dwójka z nich ma już awans w kieszeni. Rewelacyjna postawa Filipa Januszewskiego w kategorii wagowej do 54 kg dała mu brązowy medal a bezpośrednia walka o trzecie miejsce była najlepszą w dotychczasowej karierze tego zawodnika. Na piątym miejscu turniej zakończył Kacper Łuczak, który został powołany do Kadry Polski na turniej na Węgrzech. Pozostali zawodnicy sklasyfikowani zostali na następujących miejscach: 50 kg Kłosowski Jakub IX m., 54 kg Florkowski Maciej XIV m., 63 kg Gajewski Radosław XIV m., 69 kg Machulski Wojciech XXI m. i Licznerski Błażej XXV  m. W klasyfikacji drużynowej  w stawce 63 klubów MLKS ” Sokół” Lubawa sklasyfikowany został na miejscu 11-15 . Dziękujemy zawodnikom za dobre walki i życzymy udanego startu w drugiej eliminacji.

materiał: Henryk Mężykowski