Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole wszystkie klasy drugie realizują program „Śniadanie Daje Moc”. Najważniejszym celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce poprzez edukację.

8 listopada to Dzień „Śniadanie Daje Moc”, który w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu klasy II wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowywały zdrowy posiłek wg własnego pomysłu. Były to: kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki, soki owocowo-warzywne i desery. Dla wszystkich była to wspaniała, zdrowa zabawa i cenna nauka.

Podsumowaniem dnia było spotkanie kulinarne z p. Wiesławem Mergalskim, właścicielem Karczmy nad Sandelą. Gość opowiedział zebranym uczniom, rodzicom i nauczycielom o zasadach zdrowego odżywiania, wartościach odżywczych produktów spożywczych i sposobach ich przygotowywania oraz spożywania. Mówił też, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.

PAMIĘTAJMY! ŚNIADANIE TO NAJLEPSZY START W NOWY DZIEŃ!

Wychowawcy klas drugich serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu tej wspaniałej akcji.

Artykuł/ zdjęcia: wychowawcy klas II

Komentarze

Komentarze

Scroll to top