Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Unia Europejska w rozbudowie

Unia Europejska w rozbudowie

Unia Europejska w rozbudowie

7 października nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy ul. Unii Europejskiej wykonawcy, czyli firmie Skanska S.A. Inwestycja jest wynikiem wspólnego porozumienia miasta ze Swedwood Poland w sprawie przedsięwzięcia polegającego właśnie na budowie drogi będącej przedłużeniem ulicy Unii Europejskiej do ulicy Borek.
Obecnie trwają prace ziemne polegające na przygotowaniu terenu do wbudowania kanalizacji deszczowo – sanitarnej oraz instalacji wodociągowej.

W ramach zadania powstanie droga o długości około 600 metrów bieżących o nawierzchni asfaltowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną (oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna i instalacja wodociągowa) oraz ścieżką pieszo – rowerową. Po wybudowaniu drogi – odcinek ulicy Borek na odcinku od cmentarza komunalnego do bocznicy kolejowej – stanie się własnością Swedwoodu. Umożliwi to bezpośrednie połączenie terenów zakładu znajdujących się po obu stronach ulicy Borek.
Koszt inwestycji wyniesie niespełna 3 miliony złotych. Miasto przygotowało projekt inwestycji i będzie ją realizować, przeznaczając środki z tytułu sprzedaży części ulicy Borek na rozbudowę ulicy Unii Europejskiej. Niedobór środków finansowych na realizację inwestycji pokryje Swedwood w postaci darowizny pieniężnej. Inwestycja jest realizowana z zastosowaniem przepisów ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Nowa droga ma być gotowa w czerwcu 2014 roku.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top