Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
безумный макс: дорога ярости онлайн
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » V zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa

V zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa

V zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa

25 lutego w odbyła się V zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa. W toku obrad radni przyjęli sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy.
Radni uchwałą zatwierdzili również kryteria rekrutacji do Przedszkola Miejskiego. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola składa się z dwóch etapów. Kryteria pierwszego z nich są założone ustawowo, drugie ustanowione przez gminę. Ustawowe kryteria to m.in. wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata czy samotne wychowywanie kandydata w rodzinie. Kryteria uchwalone przez Radę Miasta Lubawa to liczba zadeklarowanych godzin powyżej podstawy programowej, rodzice rozliczający podatek w Urzędzie Skarbowym na rzecz miasta Lubawa, rodzice zatrudnieni w pełnym wymiarze czasy oraz kryterium dochodowe na osobę w rodzinie.
Rada przyjęła również „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Gminy Miejskiej Lubawa w 2015r.”. W programie jedyną zmianą jest liczba miejsc dla bezdomnych psów w schronisku w Iławie, która zmalała do 2. Jest to spowodowane nowym schroniskiem w Tatarach, które będzie niebawem otwarte, a jest prowadzone przez Ekologiczny Związek Gmin Działdowszczyzna, do którego należy miasto Lubawa i właśnie do schroniska w Tatarach będą trafiały bezdomne zwierzęta z terenu miasta.
Radni zdecydowali także o sprzedaży lokalu użytkowego w budynku położonym w Lubawie przy ul. Rynek 1, w którym obecnie mieści się oddział Banku Spółdzielczego w Lubawie oraz nieruchomości gruntowej położonej w Lubawie przy ul. Składowej. Działka w planie zagospodarowania przestrzennego ma przeznaczenie pod działalność usługowo – mieszkaniową i zajmuje obszar 0,8 ha.

Komentarze

Komentarze

Scroll to top