Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Zapasy sportem wszystkich dzieci

Zapasy sportem wszystkich dzieci

Zapasy sportem wszystkich dzieci

Uczniowie naszej szkoły w dniach 6-7.11.2015 r. brali udział w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Podstawowych w ramach programu „Zapasy sportem wszystkich Dzieci”. Był to finał drugiej edycji tego programu. Organizatorzy imprezy to Polski Związek Zapaśniczy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie. W akcji tej w 2015 roku brało udział blisko 1000 uczniów z 65 szkół podstawowych z całego kraju w tym młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie. Podczas zawodów, które odbyły się na obiektach Zespołu Szkół Sportowych im. S. Lindego w Warszawie wystartowali przedstawiciele 16 szkół z całego kraju. Uczestnicy zostali rozlosowani do czterech grup po 4 zespoły.
Do grupy „B” trafiły szkoły:
B1 – SP im. M. Kopernika w Lubawie.
B2 – SP w Domaszowicach.
B3 – SP im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.
B4 – SP nr 4 im. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu.
Uczestnicy rywalizowali między innymi w takich konkurencjach, jak: przeciąganie liny, mini sumo, bieg z piłką lekarską, walka o piłkę, walka o szarfę, wyścigi z przewrotami. Podczas rywalizacji przeplatały się łzy i ogromna radość, szczęście spowodowane zwycięstwem i smutek porażką, ale najważniejsza była zawsze dobra zabawa.
Do finału turnieju awansowali zwycięzcy poszczególnych grup. Kolejność w naszej grupie była następująca:
1. SP Domaszowice 55pkt,
2. SP im. M. Kopernika w Lubawie 48 pkt,
3. SP nr 4 im. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu 45 pkt,
4. SP im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej 41 pkt.
Barw naszej szkoły bronili : Lewandowska Patrycja, Łątkowska Kinga, Olech Karolina, Raszkowska Julia, Uzarska Julia, Wrońska Laura, Stawiarski Łukasz, Ewertowski Igor, Giziński Jakub, Łużyński Filip, Januszewski Hubert, Łupaczewski Jakub.
Poza ogromnymi emocjami sportowymi, jakie towarzyszyły rozgrywkom, organizatorzy zapewnili ogromne atrakcje w postaci wspólnych zajęć sportowych z legendami polskich zapasów: Andrzejem Wrońskim dwukrotnym mistrzem olimpijskim, Józefem Traczem, trzykrotnym medalistą Igrzysk Olimpijskich, Jackiem Fafińskim, w-ce mistrzem olimpijskim( wychowankiem naszej szkoły i lubawskich zapasów), Markiem Garmulewiczem, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich. Ponadto była możliwość poznania i rozmowy ze sławami takimi jak Andrzej Supron, Andrzej Malina oraz znanym piosenkarzem, który w przeszłości trenował zapasy Rafałem Brzozowskim. Ponadto Rafał Brzozowski przeprowadził dla dzieci trening na macie oraz wykonał dwa utwory ze swojego repertuaru.
W TVP SPORT odbędzie się 24 minutowa relacja z tej imprezy :
9.11.15r. o godz. 15.05 oraz 18.11.15 r. o godz. 17.30
Zapraszamy wszystkich do przeżycia tych emocji razem z nami.

Artykuł/zdjęcia: Henryk Mężykowski/ Mirosław Kowalczyk

Komentarze

Komentarze

Scroll to top