Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » 10 lat minęło, a wszyscy dalej tacy młodzi

10 lat minęło, a wszyscy dalej tacy młodzi

10 lat minęło, a wszyscy dalej tacy młodzi

Inaugurując 11. rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubawie, świętowaliśmy jednocześnie 10 lat jego istnienia.

– 1 października 2013 roku, tak jak na wielu uczelniach w całej Polsce, tak i na naszym lubawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Na inaugurację roku akademickiego zostały zaproszone osoby, które do tej pory wykazały chęć uczestniczenia w zaproponowanych zajęciach oraz wszyscy Seniorzy zainteresowani inicjatywą. Na uroczystość przybyło łącznie ponad 50 osób. Obecnie do naszej lubawskiej uczelni dla seniorów jest zapisanych około 130 osób – powiedział na wstępie prowadzący uroczystość Mateusz Raczyński.

Po krótkiej prezentacji obrazującej 10 lat funkcjonowania UTW głos zabrał burmistrz Lubawy Maciej Radtke, który podziękował Seniorom za aktywność, podkreślił sukces tej inicjatywy oraz zachęcał do przekształcenia działającego w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury Uniwersytetu Trzeciego Wieku w stowarzyszenie prowadzone przez uczestników. Takie rozwiązanie dałoby większe możliwości finansowania działalności organizacji ze środków zewnętrznych, co wzbogaciłoby ofertę w nowe aktywności.

Burmistrz poinformował również, że rezygnację z pracy złożył dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zenon Paprocki, a jego obowiązki do czasu ogłoszenia konkursu na to stanowisko konkursu przejęła dotychczasowa kierownik Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej Kamila Kowalczyk.

Głos zabrał także zastępca burmistrza Sławomir Jamroży, który, dzieląc się swoimi osobistymi doświadczeniami, podkreślił, jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie Seniorzy. Podziękował, że często są „życiowym drogowskazem” dla młodszych pokoleń. Po tych ciepłych słowach i przy akompaniamencie „Sto lat” został pokrojony jubileuszowy tort, który wszyscy degustowali ze smakiem, słuchając krótkiego koncertu przygotowanego przez zespół pod kierownictwem Mateusza Raczyńskiego.

Seniorzy otrzymali również okolicznościowy kubek wypełniony słodkościami. Każdy „student” zapoznał się również z harmonogramem zajęć na nowy rok, który oczywiście jest modyfikowany w zależności od zgłaszanych potrzeb i pomysłów uczestników.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top