Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » “Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze” to myśl przewodnia prawdziwej historii “Zniewolonego” – zapraszamy do Kina Pokój!

“Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze” to myśl przewodnia prawdziwej historii “Zniewolonego” – zapraszamy do Kina Pokój!

7589838.3Złoty Glob w kategorii “najlepszy dramat” oraz 9 nominacji do Oskara to najlepsza rekomendacja “Zniewolonego. 12 Years a Slave”, który od dziś jest wyświetlany w Kinie Pokój w Lubawie.

Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa. To wydarzyło się naprawdę.
Jest rok 1841. Na północy Stanów Zjednoczonych już od lat czarnoskórzy obywatele cieszą się wolnością. Jednak w stanach południowych wciąż panuje niewolnictwo. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność.  Człowiek raz wolny, pozostanie nim na zawsze.

[opis dystrybutora kino]

 

Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Zniewolony.+12+Years+a+Slave-2013-632419/descs

Projekcja w Kinie Pokój:

  • od 21 do 28 lutego, codziennie o godz. 20.00

Jakość: 2D napisy

Bilety: normalny – 13 złotych, ulgowy – 11 złotych

Bilety dostępne na miejscu lub on line: https://ekobilet.pl/mok-lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top