Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » e.lubawa.pl – załatw sprawę bez wychodzenia z domu

e.lubawa.pl – załatw sprawę bez wychodzenia z domu

e.lubawa.pl – załatw sprawę bez wychodzenia z domu

E-usługi dla mieszkańców dają nam możliwość załatwiania codziennych spraw bez wychodzenia z domu. Ta forma załatwiania wszelkich formalności jest nie tylko wygodna, ale wiąże się również z kwestią bezpieczeństwa. Pokazały nam to zwłaszcza ostatnie miesiące, podczas których nieustannie podejmujemy działania mające na celu ograniczanie liczby zakażeń koronawirusem. W tej sytuacji jeszcze większą rolę odgrywa dostęp do usług elektronicznych w urzędach. Platforma zawiera cztery moduły: eBOI, ePłatności, Urząd i Moje zestawienia, dzięki którym będzie można sprawdzić stan zobowiązań podatkowych, dokonać płatności elektronicznej lub załatwić sprawę przez internet.

Moduł ePłatności umożliwia przegląd danych dotyczących naszych zobowiązań oraz umożliwia rozliczenie za pomocą płatności online. Każdy z nas, rejestrując konto w systemie, sprawdzi listę swoich należności wobec Urzędu, zarówno tych nieopłaconych w trakcie realizacji, a także opłaconych wraz z danymi szczegółowymi. System generuje przelewy bankowe oraz pocztowe, a także powiadamia o zbliżających terminach należności.

eBOI – Elektroniczne Biuro Obsługi Interesantów umożliwia nam dostęp do wzorów dokumentów oraz daje możliwość złożenia wniosku, np. o: wydanie zaświadczenia o przeznaczeniu terenu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wydanie zaświadczenia o wielkości gospodarstwa rolnego czy o zatwierdzenie podziału nieruchomości.

Urząd – to moduł z informacjami teleadresowymi urzędu. Za jego pomocą można również wysłać formularz kontaktowy.

Ostatni z modułów dotyczy indywidualnych zestawień mieszkańca. Zawiera między innymi dane osobowe osoby korzystającej z platformy, wykaz posiadanych nieruchomości czy informacje o koncesjach.

Centralna platforma e-usług mieszkańca to portal integrujący dane z innych systemów, informacje o świadczonych e-usługach przez ePUAP i spersonalizowane dane podatkowe. Dzięki niemu mamy dostęp do wszystkich usług świadczonych przez urząd na platformie ePUAP, z których możemy skorzystać w sposób elektroniczny, mając jednocześnie możliwość śledzenia postępu swoich spraw, dokonywania płatności czy umówienia się na wizytę w urzędzie. Ponadto platforma daje nam możliwość skorzystania z innych systemów, takich jak:

– Sesje Rady Miasta Lubawa – zapisy video transmisji sesji,

– Internetowe Biuro Obsługi Klienta PWiK Lubawa – opłaty za wodę i ścieki oraz odczyt liczników,

– Budżet Obywatelski w Lubawie.

Załóż konto

W celu założenia konta:

– wejdź na stronę: lubawa.pl, a następnie klikni przycisk: https://e.lubawa.pl,

– wybierz przycisk „Rejestracja” – po wyświetleniu się formularza rejestracyjnego podaj dane podstawowe i kontaktowe, wypełniając obowiązkowe pola zaznaczone kolorem czerwonym,

– po wypełnieniu pól wybierz przycisk „Załóż konto” – system wygeneruje komunikat potwierdzający poprawne zarejestrowanie się użytkownika i wyśle powiadomienie o aktywacji konta na podany przez Użytkownika adres mailowy,

– kliknij w link przesłany w mailu aktywacyjnym, a system przekieruje Cię na stronę e-Usług z ekranem do ustalenia hasła,

– wypełnij pola hasła i zapisz dane,

– system wyśle na adres mailowy potwierdzenie aktywacji Twojego konta na portalu e-Usług.

Potem wystarczy już tylko zalogować się do systemu za pomocą loginu i hasła wskazanego w rejestracji. W celu dostępu do pełnej bazy danych, w tym w szczególności dotyczących należności i płatności podatków, Mieszkaniec będzie musiał zweryfikować swoje konto poprzez profil zaufany lub w siedzibie Urzędu Miasta Lubawa przy ul. Rzepnikowskiego 9A. Podczas weryfikacji w Urzędzie potrzebny będzie dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, a weryfikacja nastąpi na podstawie nr PESEL.

lubawa.pl

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top