Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kopernik też był…. lubawianinem

Kopernik też był…. lubawianinem

Kopernik też był…. lubawianinem
Dokładnie 30 osób, głównie młodych mieszkańców Lubawy, wzięło udział w pierwszej zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji grze miejskiej. W związku z obchodami 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika zabawa był oczywiście związana z osobą wielkiego astronoma.
Do gry „Zwiedź Lubawę z Kopernikiem”, zgłosiło się 13 drużyn, w sobotę 14. października niestety nie wszystkie pojawiły się na starcie. Wielkie brawa dla tych, którzy się stawili, a byli to uczniowie miejscowego Zespołu Szkół (5 drużyn), a także zespoły rodzinne (6 ekip).
Na liczącą ok. 4,5 km trasę drużyny ruszały z ul. Łąkowej 8 co dwie minuty, a kolejność ustalono na podstawie losowania numerów startowych. Limit na pokonanie wyzwania wynosił 90 minut.
Każdy dostawał mapę z punktami zlokalizowanymi w centrum miasta, musiał je odszukać i odpowiedzieć na pytania związane z Mikołajem Kopernikiem. Łącznie można było zdobyć 24 punkty (tyle było zagadek), ale nie była prowadzona oficjalna klasyfikacja końcowa – głównym celem była dobra zabawa, wspólne spędzenie czasu ze swoimi pociechami lub znajomymi, a do tego… zebranie doświadczenia przez organizatorów, by kolejna gra miejska mogła być jeszcze ciekawsza.
W rolę sędziów stacjonujących na terenie Lubawy wcielili się członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, a także dwóch przedstawicieli „dorosłej” Rady, czyli Anna Tańska i Jerzy Brodowski. Z jakimi pytaniami musieli radzić sobie uczestnicy? Nie brakowało pytań dotyczących życia prywatnego Kopernika (np. ile miał rodzeństwa, gdzie się urodził czy też czym zajmował się jego ojciec), ale też bardziej skomplikowane i podchwytliwe (np. o spisek lubawski, złe szelągi czy Biblię Czterdziestodwuwierszową). Warto odnotować, że najlepsza drużyna zdobyła aż 23 punkty, co przy często niełatwych pytaniach, jest rewelacyjnym osiągnięciem.
Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale przygotowane na tę okazję, a także książki autorstwa Wojciecha Orlińskiego pt. „Kopernik. Rewolucje”. Było też ognisko z kiełbaskami, słodkie upominki dla dzieciaków, a także kawa i herbata, by rozgrzać się po zakończonej grze. Chyba wszyscy mogli być zadowoleni z takiej formy spędzenia sobotniego przedpołudnia i zapowiadali, że z chęcią wezmą w kolejnej miejskiej grze.
W grze „Zwiedź Lubawę z Kopernikiem” udział wzięli (kolejność zgłoszeń):
– Maja, Maciej i Grzegorz Tańscy
– Monika, Łukasz, Jan i Szymon Golder
– Maria i Tomasz Żuchowscy
– Natalia i Anna Jędrzejewskie
– Melania Hoga, Kacper Woźniak, Oskar Sendlewski
– Weronika Kułakowska, Maja Dombrowska, Oliwier Tissarek
– Antonina Dudek, Julia Twardy, Roksana Katarzyńska
– Kacper Pokojski, Cyprian Szwarc, Marcel Tański
– Emilia i Marcin Grabowscy
– Małgorzata i Michał Koszewscy
– Filip Fidora, Malwina Dembińska, Marta Brodawka
* opiekunami uczniów byli: Magdalena Rybicka i Krzysztof Bartkowski

Zdjęcie wszystkich uczestników gry miejskiej oraz sędziów.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top