Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sportowa rywalizacja osób niepełnosprawnych

Sportowa rywalizacja osób niepełnosprawnych

Sportowa rywalizacja osób niepełnosprawnych

Już po raz 28. odbyła się Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. To sportowe wydarzenie jest efektem współpracy wielu organizacji i oprócz uczestników z Lubawy wzięło w nim udział 17 ekip z różnych miejscowości, również z poza naszego województwa.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemarszu ulicami Lubawy w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej, która krótki program muzyczny w towarzystwie grupy mażoretek zaprezentowała również w części artystycznej poprzedzającej sportowe zmagania. Uroczystego otwarcia Olimpiady  dokonał w imieniu burmistrza Lubawy Macieja Radtke zastępca Sławomir Jamroży oraz wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski.

– Zmagania osób niepełnosprawnych zasługują na szczególne uznanie. Nie polegają one tylko na osiąganiu najlepszego wyniku, ale przede wszystkim pokonywaniu własnych ograniczeń – zwrócił się do zebranych Sławomir Jamroży – Osoby niepełnosprawne nie maja wielkich oczekiwań. Chcą tylko znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Takie w którym będą doceniani, za to kim są – kontynuował.

Po przemówieniach, gdy poczet flagowy wprowadził flagę Polski i zabrzmiał hymn narodowy, flaga Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych została uroczyście wciągnięta. Przed rozpoczęciem rywalizacji program artystyczny „Taniec dżentelmenów” zaprezentowali uczestnicy lubawskich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zawodnicy zmagali się w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych, takich jak: rzut woreczkiem do tarczy, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, wchodzenie na step, strzał na bramkę nogą, skok w dal z miejsca, przeciąganie liny, turlanie piłki, slalom ze sznurkiem, sadzenie ziemniaków oraz tor przeszkód. Wszystko to w myśl przysięgi, którą uroczyście złożyli przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej “Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, pozostanę dzielny w swym wysiłku”. Głównymi organizatorami wydarzenia były: Stowarzyszenie na Rzecz Ośrodka Aktywności, Warsztat Terapii Zajęciowej Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Z budżetu Miasta Lubawa impreza została dotowana kwotą 5.500 złotych.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top