Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » “Pod Mocnym Aniołem” Smarzowskiego premierowo w Kinie Pokój

“Pod Mocnym Aniołem” Smarzowskiego premierowo w Kinie Pokój

Cyfrowy projektor – efekt modernizacji Kina Pokój – umożliwia granie filmów premierowo. I oto pierwsza premiera! Film Wojciecha Smarzowskiego – “Pod Mocnym Aniołem” z plejadą najlepszych polskich aktorów,  w lubawskim Kinie Pokój już 17 stycznia.

Jak przedstawia film sam dystrybutor?
Oto film, który zachwieje Polską! Wysokoprocentowe kino Wojtka Smarzowskiego.
Po spektakularnym, artystycznym i komercyjnym sukcesie „Drogówki”, „Róży” i „Wesela”, reżyser powraca z produkcją „Pod Mocnym Aniołem”. Oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha (Nagroda Literacka NIKE 2001) obraz, to poruszająca, miejscami niezwykle zabawna, opowieść o piciu i… o miłości, która potrafi być silniejsza od wódki. Imponujący doborową obsadą film (m.in. Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Jacek Braciak i Julia Kijowska) trafi na ekrany kin 17 stycznia 2014 roku.
Dystrybutorem „Pod Mocnym Aniołem” jest Kino Świat.

O filmie:
Bohater filmu – Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić… Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, menelka, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

1526860_1404437559797261_1823505753_n

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top