Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Zespół „Wo/Man” z Lubawy polubiony…i DOCENIONY!!

Zespół „Wo/Man” z Lubawy polubiony…i DOCENIONY!!

Zespół  „Wo/Man” z Lubawy polubiony…i DOCENIONY!!

Wczesnym rankiem 13 grudnia teatralna młodzież z naszego miasta wsiadła do autokaru by wyruszyć po teatralną przygodę do Turku niedaleko Kalisza na Ogólnopolski Festiwal „Czwarta Ściana”. Przygotowani, podekscytowani  i pełni  nadziei jechaliśmy by zaprezentować nasz debiutancki spektakl „Stan wyjątkowy”…  Na miejscu czekała nas słodka niespodzianka – tort i życzenia, gdyż owy  festiwal obchodził właśnie 20 – lecie! Zespół bardzo szybko się zaaklimatyzował i zintegrował ze środowiskiem. Nie opuścił żadnego przedstawienia, dyskutował, pytał, konfrontował a kiedy trzeba było również bawił się i wygłupiał. Słowem mądra, ułożona ale wesoła i twórcza „radość życia”.
Na scenie Ośrodka Kultury w Turku zaprezentowały się między innymi zespoły ze Zduńskiej Woli, Złotowa, Olsztyna czy Elbląga – duża różnorodność spektakli i dość wysoki poziom i profesjonalne jury nadawały rangę temu wydarzeniu. Dlatego lubawski „Wo/Man” postanowił stanąć na wysokości zadania i dać dobry, wiarygodny występ. Udało się – wszystko wybrzmiało, publiczność reagowała a jury oceniało. Już podczas panelu dyskusyjnego wyczuliśmy, że spektakl się podobał i nie ma do niego większych zastrzeżeń aczkolwiek dostaliśmy kilka cennych uwag… W każdym razie werdykt okazał się dla nas bardzo szczęśliwy – otrzymaliśmy II miejsce tuż za Teatrem „Światło i cień” z Olsztyna. Rozpierała nas radość i duma oraz poczucie dobrze wykonanej „roboty”!
Szczęśliwi choć zmęczeni wróciliśmy w nasze rejony i ogłaszamy wszem i wobec, że nasz spektakl, nad którym ciężko pracujemy został w końcu doceniony. Dodamy również, że spotykamy się w MOKu we wszystkie środy i tych co chcieliby spróbować zapraszamy do „teatralnej przygody” pełnej wyzwań i twórczej pracy. A póki co chcemy podkreślić, że wspiera nas Urząd Gminy Lubawa i Miejski Ośrodek Kultury – dziękujemy za pomoc i zaufanie.  Pozostaje nam życzyć wszystkim – wszystkiego dobrego i zaprosić na nasze spektakle. Relację kończymy hasłem z naszego spektaklu:
Chcesz przeżyć – przyjdź!
Pozdrawiam
Monika Kazimierczyk
Instruktor i opiekun grupy.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top