Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Utrudnienia przy budowie ronda potrwają do 1 listopada

Utrudnienia przy budowie ronda potrwają do 1 listopada

Utrudnienia przy budowie ronda potrwają do 1 listopada

Ruszyły prace przy budowie nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Gdańska, Warszawska oraz Kupnera. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przy współudziale Gminy Miejskiej Lubawa. Lokalny samorząd opracował niezbędną dokumentację oraz przekazał grunty na rzecz województwa niezbędne do przebudowy skrzyżowania. W celu poprawy bezpieczeństwa, zarówno pojazdów, jak i pieszych, na skrzyżowaniu powstanie niewielkie rondo, które usprawni płynność ruchu pojazdów, znacznie zmniejszając ich prędkość.

w godzinach zwiększonego natężenia ruchu tworzyły się w tym miejscu „korki”, które uniemożliwiały sprawny i bezpieczny wyjazd ze skrzyżowania. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa wokół wyspy centralnej oraz przebudowane zostaną przyległe chodniki. Wartość remontu wyniesie 250 tysięcy złotych, a środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa – 150 tysięcy złotych oraz budżetu miasta – 100 tysięcy złotych.

Pierwotnie zakładano, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca września tego roku przed rozpoczęciem budowy ronda przy skrzyżowaniu ulic: Dworcowej, Wyzwolenia i Gdańskiej, tak, by przebudowa skrzyżowań nie była zbyt uciążliwa dla kierowców. Niestety z uwagi na konieczność powtórzenia procedury przetargowej przesunął się również termin prac związanych z budową ronda przy pomniku Chrystusa Króla. Ostatecznie przetarg wygrała firma Skanska. Kierowcy z nowego ronda będą mogli korzystać najpóźniej do 1 listopada tego roku.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top