Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Zwyczajna sesja Rady Miasta

Zwyczajna sesja Rady Miasta

Zwyczajna sesja Rady Miasta

26. sierpnia odbyła się się XLIII zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa, natomiast po jej zakończeniu w obecności Radnych burmistrz miasta Maciej Radtke wraz ze skarbnikiem Honoratą Muszyńską podpisali umowę na modernizację budynku Szkoły Podstawowej.

Krótkie obrady

Radni rozpoczęli obrady od przyjęcia uchwały wprowadzającej – zgodnie ze zmianą zapisów w Karcie Nauczyciela – dodatkowego stanowiska – pedagoga specjalnego, ustalając jego tygodniowy wymiar godzinowy zajęć.

Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała również zrzeczenie się odszkodowania za przejęte pod przebudowę drogi grunty przysługującego Gminie Miejskiej Lubawa od Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Jest to związane z planowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przy udziale Gminy Miejskiej Lubawa realizacją inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej Nr 537 na wysokości Kina Pokój na odcinku od skrzyżowania z ulicą Biblii Gutenberga do skrzyżowania z ulicą Ogrodową, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i pojazdów.

Radni wyrazili również zgodę na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych w Lubawie przy ulicy Kopernika oraz zmienili stawki dotacji przedmiotowej dla Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zostały ustalone na poziomie:

7,10 zł na 1 m2 powierzchni gruntu zajmowanego przez obiekt sportowy w przypadku stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego wraz z kortami tenisowymi i boiskiem treningowym przy ul. Łąkowej,

– 306,85 zł na 1 m2 powierzchni zajmowanej przez obiekt w przypadku hali widowiskowo – sportowej przy ul. Św. Barbary.

Historyczna umowa

Po zakończeniu obrad nastąpiło uroczyste podpisanie umowy z Grzegorzem Wierzbowskim, prezesem Lubawskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego Sp. z o.o., które w drodze przetargu nieograniczonego złożyło najkorzystniejszą ofertę na generalny remont „podstawówki”. Zgodnie z umową na wykonanie remontu Wykonawca ma 13 miesięcy od daty podpisania umowy. Wartość inwestycji wynosi ponad 11 milionów 614 tysięcy złotych i na ten moment montaż finansowy modernizacji opiera się wyłącznie o źródła zewnętrzne. Samorząd pozyskał środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę i remont obiektu. W ramach prac do budynku głównego dobudowane zostaną dwa wiatrołapy oraz winda, dzięki czemu poprawi się komunikacja, a obiekt stanie się dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wykonane zostaną prace termomodernizacyjne, w tym: wymiana okien, docieplenie ścian, wymiana centralnego ogrzewania, wymiana źródeł światła w klasach i korytarzach oraz montaż OZE – paneli fotowoltaicznych. W ramach zadania przewiduje się również remont obiektu w zakresie ułożenia nowej instalacji elektrycznej, instalacji teletechnicznej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ponadto odświeżone i wyremontowane zostaną sale lekcyjne, korytarze oraz łazienki dla uczniów. Prace modernizacyjne przeprowadzone zostaną także na dachu głównego budynku szkoły oraz poszyciu dachowym zaplecza sali gimnastycznej.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top