Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Ważne dla właścicieli zwierząt domowych

Ważne dla właścicieli zwierząt domowych

Ważne dla właścicieli zwierząt domowych

W najbliższym czasie ruszy akcja zabiegów sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących oraz psów i kotów właścicielskich. Celem akcji jest popularyzacja tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji, w szczególności kotów wolno żyjących oraz zwierząt właścicielskich, czyli domowych.
Akcja ma za zadanie umożliwić właścicielom zwierząt zapisanie swojego pupila na zabieg oraz zwiększenie świadomości na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo. Projekt ma na celu globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych i wolno żyjących w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.
Zadaniem Gminy Miejskiej Lubawa jest zwiększenie liczby wysterylizowanych zwierząt. Decyzja w tej sprawie zapadła na lutowej sesji Rady Miasta, kiedy radni uchwalili coroczny „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania ich bezdomności”. Zgodnie z podjętą uchwałą właściciele czworonogów mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości 50 % na sterylizację lub kastrację swoich pupili oraz całkowite sfinansowanie zabiegu elektronicznego oznakowania (czipowania) posiadanych przez siebie kotów lub psów. Z Programu mogą skorzystać wyłącznie Mieszkańcy Lubawy. Właściciel zwierzęcia, które chce poddać je sterylizacji / kastracji, zobowiązany jest złożyć wniosek do Urzędu Miasta, gdzie następnie zostanie skierowany do Przychodni Weterynaryjnej na terenie naszego miasta i opłaci 50 % kosztów zabiegu.
Gmina Miejska złożyła wniosek o wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, biorąc udział w konkursie „Podaj łapę”. Pozytywne rozpatrzenie wniosku umożliwi mieszkańcom wykonanie zabiegu bezpłatnie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. Warunkiem skorzystania z Programu jest przedłożenie w przypadku psów kserokopii dowodu aktualnego szczepienia przeciw wściekliźnie. Dofinansowanie przysługuje, jeżeli czworonóg jest zaczipowany lub właściciel wraz z zabiegiem kastracji / sterylizacji podda zwierzę także elektronicznemu oznakowaniu (cały koszt tej usługi pokrywa samorząd Lubawy). Samorząd całkowicie finansuje zabiegi sterylizacji oraz kastracji wolno żyjących na terenie miasta kotów. Ma to na celu ograniczenie ilości miotów i bezdomności tych zwierząt.
Nabór wniosków ruszy na przełomie maja i czerwca, a o dokładnym terminie będziemy informować na stronie internetowej www.lubawa.pl oraz w mediach społecznościowych na platformie fb lubawa.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Lubawa, ul. Rzepnikowskiego 9a, pok. nr 6, I piętro, tel. 89 645 53 00.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top